Links Home Petr Mráz - oficiální stránky
Hlavička

News


What´s New?

13.6.2010

Petr Mráz took part in exhibition ride at Veterans´ Meeting as forerunner in hill climb in Lobeč near Mělník. „I live on a hill where the finish is, and since Rally Bohemia doesn´t take place in Nosálov any more, I enjoy to have little ride at home. This race promoter Mr. Tomáš Pavlík always willingly enables us to do so, which I appreciate very much. So I have the opportunity to take my friends for a ride. They really love it.“:-)

8.8.2009

October 7th a  8th driver Petr Mráz and his co-driver Martin Plšek from PROFI AUTOSPORT KLUB took part in the 3rd Rally Krkonoše. This atractive and top-class race began in Trutnov and had eight stages. Unlike the previous race in Třebíč, this time 148 participating teams were lucky to have beautiful sunny weather. PROFI AUTOSPOR KLUB crew started with number 84  together with seven other cars in group A5. The crew had troubles with electronics in the previous two races, but after a complete and thorough check everything was allright this time. Nevertheless even at this rally the crew  faced some problems. At 4th speed stage the car had a tyre defect (flat tyre) and lost approximately seven and a half minutes. During the following stage the power steering hose cracked so the crew had to finish the race without the power steering. So after all Petr Mráz and Martin Plšek ended up as the third in their group.

18.7.2009

The next competition, the PROFI AUTOSPORT KLUB crew composed of Petr Mráz and Martin Plšek participated in, was the Horácká rally in Třebíč in July. Twentieth vintage of this race was the fourth continuation of the Czech republic Championship in Sprintrally. The track led past Třebíč and Třešť. The quick competition had ten stages and hundred and seven participating crews. The driver Petr Mráz and his co-driver Martin Plšek started with a number 79 in the group A5 consisting of eleven cars. Constant heavy rain worsened considerably the race conditions. Just like the previous race at Slušovice the PROFI AUTOSPORT KLUB crew faced the control unit failure. Therefore they had to resign from the race after the seventh stage.

4.7.2009

Posádka PROFI AUTOSPORT KLUBU Petr Mráz a Martin Plšek se první červencovou sobotu zúčastnila dalšího závodu. Impromat Rallysprint Kopná má zpravidla výbornou úroveň a početnou účast, a stejně tak tomu bylo i v letošním sedmnáctém ročníku. Na trať v blízkosti Slušovic vyjelo 129 posádek a čekalo je 9 rychlostních zkoušek. Jezdec Petr Mráz a spolujezdec Martina Plšek na třetí podnik sezóny připravili vůz s novým motorem a novou řídící elektronikou. Rallysport je na Zlínsku velmi populární, proto na atraktivní podívanou dorazilo mnoho diváků. Zatímco oni si slunečného počasí mohli užívat, závodníkům se ve vozech špatně dýchalo a soutěž pro ně byla vyčerpávající. Vůz PROFI AUTOSPORT KLUBU vyrazil na trať se startovním číslem 88 v nabyté skupině A5 s dalšími třinácti posádkami. Ze slušně rozjeté soutěže však musel kvůli poruše elektrotechniky po sedmé rychlostní zkoušce odstoupit. Náročnou rally však nedokončila více než třetina startujících. Petr Mráz s Martinem Plškem tak sice v tomto závodě nebodovali, ale další šanci budou mít už 18. července na Horácké Rally Třebíč.

„Byl to opravdu náročný závod. O Kopné se traduje, že je zde nemožné porazit místní jezdce, což se potvrdilo hned od prvních ostrých kilometrů. Vůz máme nyní velmi syrový, a tak se objevují drobné nedostatky. Cílem bylo soutěž dokončit, a to se bohužel nepodařilo. Uvidíme, zda se nám povede najít příčinu závady do příštího podniku“, hodnotí závod jezdec PROFI AUTOSPORT KLUBU Petr Mráz.

2.5.2009

Prvním startem naší posádky Petr Mráz a Martin Plšek byla Thermica Rally Lužické hory 2009. Po osmileté pauze to byl druhý start na MČR ve Sprintrallye. Již na přejezdu na první rychlostní zkoušku (RZ) nám vynechával jeden válec motoru, a proto jsme museli RZ 1 absolvovat jen na tři válce. Ke konci RZ naskočil motor optimálně a my doufali, že snad bude vše v pořádku. Po RZ jsme proto zkontrolovali veškeré provozní kapaliny v motoru. Vše vypadalo bez problému, a tak jsme bez obav pokračovali na RZ 2. Po startu vše fungovalo dobře, a my tak mohli nasbírat první zkušenosti s ostrými kilometry bez technické závady. Bohužel ve třetí třetině RZ nám opět vypadl motor, který stěží dojel do cíle. Bílý kouř z pod kapoty vozu nevěstil nic dobrého. Proto jsme se rozhodli po RZ 2 odstoupit

29.6.2008

''Petr Mráz se zúčastnil Rally v Bělé pod Bezdězem a využil tak další možnost více se seznámit se svým vozem. Fotografie naleznete v sekci Foto & technika.

15.6.2008

Dnes proběhl seznamovací test s vozem Škoda Fabia A5 při příležitosti VII. Veteránské rojení v Lobči u Mělníka. Petr Mráz si tak mohl v roli předjezdce vyzkoušet soutěžní vůz, se kterým by měl absolvovat zbývající část sezóny v Mistrovství České republiky ve Sprintrally. Pořadateli závodu tímto děkujeme. Fotografie z testu naleznete v sekci Foto & technika.


Reklamní partneři
fabok.cz POHODA Olympia